Themes - Twenty Twenty-One - en to hr translation catalogue (140 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-One is a blank canvas for your ideas and it makes the block editor your best brush. With new block patterns, which allow you to create a beautiful layout in a matter of seconds, this theme’s soft colors and eye-catching — yet timeless — design will let your work shine. Take it for a spin! See how Twenty Twenty-One elevates your portfolio, business website, or personal blog.
hr: Twenty Twenty-One je prazno platno za vaše ideje i čini uređivač blokova vašim najboljim kistom. S novim uzorcima blokova koji vam omogućavaju da u nekoliko sekundi napravite prekrasan izgled, nježne boje i privlačan - ali bezvremenski - dizajn ove teme omogućit će da vaš rad zablista. Uzmi i kreni! Pogledaj kako Twenty Twenty One podiže vaš portfelj, poslovnu web stranicu ili osobni blog.

en: Older <span class="nav-short">posts</span>
hr: Starije <span class="nav-short">objave</span>

en: Newer <span class="nav-short">posts</span>
hr: Novije <span class="nav-short">objave</span>

note: translators: %s: Twenty Twenty-One support article URL.
en: Dark Mode is a device setting. If a visitor to your site requests it, your site will be shown with a dark background and light text. <a href="%s">Learn more about Dark Mode.</a>
hr: Tamni način postavka je uređaja. Ako posjetitelj vaše web-stranice to zatraži, vaša će web-stranica biti prikazano s tamnom pozadinom i svijetlim tekstom. <a href="%s">Saznaj više o tamnom načinu.</a>

en: Dark Mode can also be turned on and off with a button that you can find in the bottom corner of the page.
hr: Tamni način može se također uključiti i isključiti dugmetom koje možete pronaći u donjem desnom kutu stranice.

en: This website uses LocalStorage to save the setting when Dark Mode support is turned on or off.<br> LocalStorage is necessary for the setting to work and is only used when a user clicks on the Dark Mode button.<br> No data is saved in the database or transferred.
hr: Ova web-stranica koristi LocalStorage za spremanje postavke kada je uključena ili isključena podrška za tamni način.<br> LocalStorage je nužan da bi postavka funkcionirala i koristi se samo kada korisnik klikne na dugme tamnog načina.<br> Podaci se ne spremaju u bazu podataka i ne prenose se.

en: Suggested text:
hr: Predloženi tekst:

en: Twenty Twenty-One uses LocalStorage when Dark Mode support is enabled.
hr: Twenty Twenty-One koristi LocalStorage kada je omogućena podrška za tamni način.

en: Dark Mode support
hr: Podrška za tamni način

en: Learn more about Dark Mode.
hr: Saznaj više o tamnom načinu.

en: To access the Dark Mode settings, select a light background color.
hr: Za pristup postavkama tamnog načina, odaberi svijetlu boju pozadine.

en: Colors & Dark Mode
hr: Boje i tamni način

[ctx: Label for sticky posts]
en: Featured post
hr: Istaknuta objava

[ctx: Post password form]
en: Submit
hr: Pošalji

[ctx: Post password form]
en: Password
hr: Lozinka

[ctx: Added to posts and pages that are missing titles]
en: Untitled
hr: Neimenovano

[ctx: Customizer control]
en: Background color
hr: Pozadinska boja

note: translators: %s: WordPress Version.
en: This theme requires WordPress 5.3 or newer. You are running version %s. Please upgrade.
hr: Ova tema zahtijeva WordPress 5.3 ili noviji. Koristite verziju %s. Molimo nadogradite.

note: translators: %: Page number.
en: Page %
hr: Stranica %

en: Leave a comment
hr: Ostavite komentar

[ctx: Comments title]
note: translators: %s: Comment count number.
en: %s comment | %s comments
hr[0]: %s komentar
hr[1]: %s komentara
hr[2]: %s komentara

en: 1 comment
hr: 1 komentar

en: On
hr: Uključeno

en: Off
hr: Isključeno

note: translators: %s: On/Off
en: Dark Mode: %s
hr: Tamni način: %s

en: This content is password protected. Please enter a password to view.
hr: Ovaj sadržaj zaštićen je lozinkom. Unesite lozinku za prikaz.

en: Open menu
hr: Otvori izbornik

en: &#8220;Reading&#8221; by Berthe Morisot
hr: &#8220;Čitanje&#8221; Berthe Morisot

en: &#8220;Self portrait&#8221; by Berthe Morisot
hr: &#8220;Autoportret&#8221; Berthe Morisot

en: &#8220;Daffodils&#8221; by Berthe Morisot
hr: &#8220;Narcisi&#8221; Berthe Morisot

[ctx: Theme starter content]
en: Check out the Support Forums
hr: Pogledajte forume podrške

[ctx: Theme starter content]
en: Read the Theme Documentation
hr: Pročitaj dokumentaciju teme

[ctx: Theme starter content]
en: Need help?
hr: Trebate pomoć?

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One also includes an overlap style for column blocks. With a Columns block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Choose the "Overlap" block style to try it out.
hr: Twenty Twenty-One također uključuje preklapajući stil blokova stupaca. S odabranim blokom Stupci otvorite ploču "Stilovi" na bočnoj traci uređivača. Odaberite stil bloka "Preklapanje" da biste ga isprobali.

[ctx: Theme starter content]
en: Overlap columns
hr: Preklopi stupce

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One includes stylish borders for your content. With an Image block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Select the "Frame" block style to activate it.
hr: Twenty Twenty-One uključuje stilske obrube za vaš sadržaj. S odabranim blokom slike otvorite ploču "Stilovi" na bočnoj traci uređivača. Odaberite stil bloka "Frame" da biste ga aktivirali.

[ctx: Theme starter content]
en: Frame your images
hr: Uokviri svoje slike

[ctx: Theme starter content]
en: Block patterns are pre-designed groups of blocks. To add one, select the Add Block button [+] in the toolbar at the top of the editor. Switch to the Patterns tab underneath the search bar, and choose a pattern.
hr: Uzorci blokova su unaprijed dizajnirane skupine blokova. Da biste dodali jedan, odaberite dugme Dodaj blok [+] na alatnoj traci na vrhu uređivača. Prebacite se na karticu Uzorci ispod trake pretraživača i odaberite uzorak.

[ctx: Theme starter content]
en: Add block patterns
hr: Dodaj uzorke blokova

[ctx: Theme starter content]
en: Create your website with blocks
hr: Stvori svoju web-stranicu s blokovima

en: Reading
hr: Čitanje

en: Young Woman in Mauve
hr: Mlada žena u Mauveu

en: The Garden at Bougival
hr: Vrt u Bougivalu

en: In the Bois de Boulogne
hr: U Bolonjskoj šumi

en: Villa with Orange Trees, Nice
hr: Vila s drvećem naranče, Nica

en: &#8220;Villa with Orange Trees, Nice&#8221; by Berthe Morisot
hr: &#8220;Vila s drvećem naranče, Nica&#8221; Berthe Morisot

en: Beautiful gardens painted by Berthe Morisot in the late 1800s
hr: Prekrasni vrtovi koje je naslikala Berthe Morisot krajem 1800-ih

en: &#8220;The Garden at Bougival&#8221; by Berthe Morisot
hr: &#8220;Vrt u Bougivalu&#8221; Berthe Morisot

en: &#8220;Young Woman in Mauve&#8221; by Berthe Morisot
hr: &#8220;Mlada žena u Mauveu&#8221; Berthe Morisot

en: &#8220;In the Bois de Boulogne&#8221; by Berthe Morisot
hr: &#8220;U Bolonjskim šumama&#8221; Berthe Morisot

en: Berthe Morisot<br>(French, 1841-1895)
hr: Berthe Morisot<br>(Francuska, 1841-1895)

en: Playing in the Sand
hr: Igranje u pijesku

en: &#8220;Playing in the Sand&#8221; by Berthe Morisot
hr: &#8220;Igranje u pijesku&#8221; Berthe Morisot

note: translators: %s: Parent post.
en: Published in %s
hr: Objavljeno u %s

en: Summary
hr: Sažetak

en: Excerpt Settings
hr: Postavke izvatka

en: Thick
hr: Gusta

en: On Archive Pages, posts show:
hr: Na stranicama arhive, objave prikazuju:

note: translators: %s: Author name.
en: View all of %s's posts.
hr: Prikaži sve objave od %s.

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
hr: Autor %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
hr: Čini se da ne možemo pronaći ono što tražite. Možda pretraga može pomoći.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
hr: Nažalost ništa se ne podudara s vašim traženim pojmovima. Molim pokušajte opet s nekim drugim ključnim riječima.

note: translators: %s: Link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
hr: Spremni ste publicirati svoj prvu objavu? <a href="%s">Započnite ovdje</a>.

en: Previous post
hr: Prethodna objava

en: Next post
hr: Sljedeća objava

note: translators: %s: Parent post link.
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
hr: <span class="meta-nav">Objavljeno u</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: submit button]
en: Search
hr: Pretraži

en: Search&hellip;
hr: Pretraži&hellip;

note: translators: %d: The number of search results.
en: We found %d result for your search. | We found %d results for your search.
hr[0]: Pronađen je %d rezultat za vašu pretragu.
hr[1]: Pronađena su %d rezultata za vašu pretragu.
hr[2]: Pronađeno je %d rezultata za vašu pretragu.

note: translators: %s: Search term.
en: Results for "%s"
hr: Rezultati za "%s"

note: translators: %s: List of tags.
en: Tagged %s
hr: Označeno %s

note: translators: %s: List of categories.
en: Categorized as %s
hr: Kategorizirano kao %s

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Edit %s
hr: Uredi %s

note: translators: %s: Name of current post.
en: Continue reading %s
hr: Nastavi čitati %s

en: Dividers
hr: Razdjelnici

en: Frame
hr: Okvir

en: Borders
hr: Obrubi

en: Overlap
hr: Preklapanje

[ctx: Block pattern description]
en: A block with 3 columns that display contact information and social media links.
hr: Blok s 3 stupca koji prikazuju podatke o kontaktima i poveznice društvenih mreža.

en: Contact information
hr: Kontaktne informacije

[ctx: Block pattern description]
en: A list of projects with thumbnail images.
hr: Popis projekata sa sličicama.

en: Portfolio list
hr: Popis portfelja

[ctx: Block pattern description]
en: An overlapping columns block with two images and a text description.
hr: Blok preklapajućih stupaca s dvije slike i opisom teksta.

en: Overlapping images and text
hr: Preklapajuće slike i tekst

[ctx: Block pattern description]
en: A media & text block with a big image on the left and a smaller one with bordered frame on the right.
hr: Blok medija i teksta s velikom slikom s lijeve strane i manjom s obrubljenim okvirom s desne strane.

en: Two images showcase
hr: Izlog dvije slike

[ctx: Block pattern description]
en: Three images inside an overlapping columns block.
hr: Tri slike unutar bloka preklapajućih stupaca.

en: Overlapping images
hr: Preklapajuće slike

[ctx: Block pattern description]
en: A Media & Text block with a big image on the left and a heading on the right. The heading is followed by a separator and a description paragraph.
hr: Blok Mediji i tekst s velikom slikom s lijeve strane i naslovom s desne strane. Nakon naslova slijede razdjelnik i odlomak opisa.

en: Media and text article title
hr: Naslov medija i teksta

en: Dribbble
hr: Dribling

en: Let&#8217;s Connect.
hr: Povežimo se.

[ctx: Block pattern description]
en: A huge text followed by social networks and email address links.
hr: Golemi tekst praćen društvenim mrežama i poveznicama na adresu e-pošte.

en: Links area
hr: Područje poveznica

en: A new portfolio default theme for WordPress
hr: Nova izvorna tema portfelja za WordPress

en: Large text
hr: Široki tekst

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
hr: Pun veličina

note: translators: %s: Publish date.
en: Published %s
hr: Objavljeno %s

en: Page
hr: Stranica

en: Close
hr: Zatvori

en: Menu
hr: Izbornik

en: Primary menu
hr: Primarni Izbornik

en: Skip to content
hr: Preskoči na sadržaj

en: Add widgets here to appear in your footer.
hr: Ovdje dodajte widgete koji će se pojaviti u podnožju.

en: Footer
hr: Podnožje

en: Red to purple
hr: Crvena u ljubičastu

en: Purple to red
hr: Ljubičasta u crvenu

en: Yellow to red
hr: Žuta u crvenu

en: Red to yellow
hr: Crvena u žutu

en: Yellow to green
hr: Žuta u zelenu

en: Green to yellow
hr: Zelena u žutu

en: Yellow to purple
hr: Žuta u ljubičastu

en: Purple to yellow
hr: Ljubičasta u žutu

en: White
hr: Bijela

en: Yellow
hr: Žuta

en: Orange
hr: Narančasta

en: Red
hr: Crvena

en: Purple
hr: Ljubičasta

en: Blue
hr: Plava

en: Green
hr: Zelena

en: Gray
hr: Siva

en: Dark gray
hr: Tamno siva

en: Black
hr: Crna

en: Gigantic
hr: Gigantsko

en: Huge
hr: Golemo

en: Extra large
hr: Ekstra velika

en: Large
hr: Velika

en: Normal
hr: Normalno

en: Small
hr: Mala

en: Extra small
hr: Ekstra mala

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
hr: Ponosno pokreće %s.

en: Secondary menu
hr: Sekundarni Izbornik

en: Comments are closed.
hr: Komentari su zatvoreni.

en: Newer comments
hr: Noviji komentari

en: Older comments
hr: Stariji komentari

en: Full text
hr: Puni tekst

en: Display Site Title & Tagline
hr: Prikaži naziv web-stranice i slogan

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
hr: Izgleda da ništa nije pronađeno na ovoj lokaciji. Možda da pokušate s pretragom?

en: Nothing here
hr: Ništa ovdje

note: Author of the theme
en: the WordPress team
hr: WordPress tim
